Interviu su 1000 JAV dolerių stipendininku

Jankauskui stipendijaEkonomikos fakulteto studentui Tomui Jankauskui įteikta Vytauto Mikūno vardinė stipendija.

Tomas Jankauskas – Ekonomikos fakulteto ekonomikos bakalauro nuolatinių studijų programos II k. studentas. Vardinę stipendiją VU Senato komisijos posėdyje jam įteikė Vydūno fondo įgaliotinė Lietuvoje, Filosofijos fakulteto Socialinio darbo katedros vedėja dr. Jolita Kašalynienė.

Vilniaus universitetas 2008 m. lapkričio 24 d. pasirašė paramos sutartį su Vydūno fondu ir įsteigė Vytauto Mikūno vardinę premiją. Premija kasmet skiriama Ekonomikos fakulteto antro kurso studentams, pasireiškusiems skautų ar kitos nevyriausybinės jaunimo organizacijos veikloje. Šiemetinės premijos dydis – 1000 JAV dolerių.

Tomas yra dalyvavęs VUSIF (Vilniaus universiteto studentų investicinio fondo) veikloje, dabar - tarptautinės organizacijos AIESEC narys. Jį visada žavėjo žmonės, kurie yra veiklūs ir talentingi, todėl stengėsi įsilieti į tokius būrius. “Manau, kad būtent tokių asmenybių sutikau VUSIF bei AIESEC organizacijose. Man pasisekė, kad turėjau progą su jomis susipažinti ir iš jų mokytis”, - sakė Tomas.

Kodėl rūpi dalyvauti minėtų organizacijų veikloje (juk nemažai studentų sako, kad neturi tam laiko)?

Tikiu, kad įmanoma suderinti mokslus (skiriu jiems nemažą laiko dalį) su kita veikla, padedančia atskleisti vidinį potencialą ir kartu išpildyti tą paprastą norą būti komandos dalimi, kuri siekia kažko gražaus. VUSIF organizacijoje padėjau vykdyti įvairius projektus, rengti viešas paskaitas, susijusias su investavimu ir taupymu. AIESEC organizacijoje padedu lietuviams surasti galimybę išvažiuoti į užsienį stažuotei - surasti galimybę sudalyvauti socialiniame projekte arba atlikti praktiką įmonėje. Tai, kad aš esu joje, yra daugiausiai tų žmonių, kurie tiki, ką daro, pasekmė. Todėl man ši veikla rūpi.

Vis dėlto iššūkis suderinti papildomą veiklą su mokslais?

Viską suderinti yra tikrai įmanoma, kadangi nevyriausybinės organizacijos lanksčiai žvelgia į studentų poreikius (sesijos, kontroliniai atsiskaitymai). Vis dėlto, jei turi savo prioritetus ir žinai, ko tu šioje veikloje sieki, net ir sunkiausiais momentais atrasi išeitį ir suspėsi atlikti darbus laiku.

Kodėl studijas pasirinkote EF? Kaip ateityje savo išsilavinimą ir visuomeninę veiklą bandysite sieti?

Studijas pasirinkau EF intuityviai sekdamas tėvų pėdomis (tėtis baigęs ekonomiką). Tikiuosi, ateityje tapsiu geru savo srities specialistu, galinčiu kurti ar spręsti reikšmingas problemas. Vyliuosi, kad mano darbas bus naudingas ne tik man, bet ir kitiems, todėl nevyriausybinės organizacijos man padeda pažinti  įvairius žmones bei jų siekius. Negalėčiau dabar atsakyti, kokia visuomenine veikla užsiimsiu tolimoje ateityje, tačiau manau, kad padėti kitiems žmonėms "augti" man bus labai svarbu.

Gal ne paslaptis, kaip panaudosite stipendiją?

Tai nėra paslaptis - kitą semestrą išvažiuoju pagal Erasmus mainų programą į Olandiją studijuoti. Šios lėšos man bus puiki parama prie skirtos dalinės stipendijos ten pragyventi.