Po praktikos užsienyje - darbdavių pasiūlymai

erasmus praktikantai 3Šiandien Ekonomikos, Fizikos, Komunikacijos ir Teisės fakultetų studentai dalijosi savo patirtimi atliekant ERASMUS praktiką. Studentai pasakojo, kad atlikti praktiką užsienyje jiems buvo neįkainojama patirtis: užsimezgė nauji kontaktai, praplėstas kultūrinis akiratis ir kas svarbiausia neįtikėtinas šuolis karjeroje.

Net keli studentai prisipažino, kad po tokios tarptautinės praktikos jiems atsivėrė žymiai didesnės įsidarbinimo galimybės - darbdaviai labai palankiai įvertino tokį potyrį jų karjeroje. "Jau kelerius metus sėkmingai dirbau, bet norėjau pakeisti darbą - išbandyti save tarptautinėje kompanijoje. Tačiau man vis pritrūkdavo iki visiškos sėkmės. Po praktikos per porą savaičių įsidarbinau "Western Union" kompanijoje", - pasakojo Dainius, studijuojantis tarptautinę komunikaciją Komunikacijos fakultete. Vaikinas praktiką atliko Maltoje tarptautinėje DHL kompanijoje. Jam įspūdį paliko ne tik pati praktika, užduotys, kolegos, bet ir šalis - ypatingai jos gamta.

Ekonomikos fakulteto verslo procesų valdymo magistro programos studentas Benediktas pasakojo apie savo praktiką Stokholme naujai įsikūrusioje konsultacinėje įmonėje. Dalį studentų gąsdina "popierizmas" norint išvykti į ERASMUS praktiką, tačiau kaip parodė Benedikto patirtis tai tikrai nėra gigantiškas darbas - dokumentus jis susitvarkė rekordiniu greičiu. Tik kolegoms patarė taip nerizikuoti ir kuo anksčiau juos parengti, kad paskutinėmis dienomis nesvarstytum krautis lagaminus ar ne. Vaikinas džiaugėsi, kad studijų metais išbandė ir ERASMUS studijų mainus, ir ERASMUS praktiką - beliko apgailestauti tik dėl neišbandytų dvišalių studijų mainų, kuomet gali kurį laiką studijuoti ne VU, o kitos šalies universitete, su kuriuo yra pasirašyta tokių mainų programa. Šios galimybės minusas - neskiriama stipendija, nors pats mokslas ir nemokamas, tačiau pragyvenimo išlaidos kartais gali atbaidyti nuo tokio iššūkio...

Dovilė iš Fizikos fakulteto savo ERASMUS praktiką atliko nedažnai studentų pasirenkamoje šalyje - Rumunijoje. Prieš išvykdama ji girdėjo nuolatinius gąsdinimus, kad tai čigonų, vagių, besikandžiojančių šunų ir kitų blogybių šalis. Atvykusi ji buvo maloniai nustebinta vietinių draugiškumu, pagalba. Vos per kelis mėnesius Dovilė pamatė kaip greitai keičiasi šalis - gražėja neįtiketinu tempu, vykdoma daugybė naujų projektų. Renkantis ERASMUS praktiką merginą labiausiai gąsdino kalbos barjeras ir dokumentų rengimas. Pastarasis pasirodo tik įsivaizduojamas vilkas, o kalbos barjeras atvykus į šalį išnyko - norint tikrai galima susibendrauti ir su kolegomis, ir su vietiniais žmonėmis.     

Svarbiausi faktai ir patarimai iš susitikimo:

  • ERASMUS praktikai yra skiriama stipendija!
  • ERASMUS praktikos stipendiją gali gauti ir tie studentai, kurie jau dalyvavo ERASMUS studijų mainuose!
  • ERASMUS praktiką gali atlikti bakalaurai, magistrantai, doktorantai... Tereikia motyvacijos ir gerų studijų rezultatų!
  • ERASMUS praktikai reikia pradėti ruoštis kuo anksčiau, kad tikrai patektum į norimą šalį, kompaniją ir skyrių - kartais gali prireikti išsiųsti keliasdešimt laiškų. Jei turi tikslą - nenuleisk rankų!
  • Nori neeilinės praktikos? Ieškok visų įmanomų kelių savo tikslui pasiekti: užklausos dėstytojams, universiteto administracijai, Lietuvos ambasadoms užsienio šalyse, studentams jau atlikusiems ERASMUS praktikas, verta neaplenkti ir kitų universitetų duomenų bazių ir t.t.  

Daugiau informacijos: http://www.vu.lt/en/studijos/studiju-procesas/erasmus-praktika