EF Finansų katedros dėstytojai lankėsi DNB banke

dnbTęsdami  seminarų – susitikimų maratoną VU Finansų katedros darbuotojai penktadienį (gruodžio 19 d.) lankėsi DNB banke. Tai jau trečiasis praktinis susitikimas – seminaras per pastaruosius dvejus mėnesius, organizuojamas intensyviam katedros darbuotojų kvalifikacijos kėlimui.

DNB bankas pasirinktas neatsitiktinai – šio kaip ir kitų dviejų didžiausių bankų Lietuvoje priežiūrą pradeda vykdyti Europos centrinis bankas (ECB). Susitikimo metu banko darbuotojai pristatė, kaip bankas rengiasi pereiti į ECB reguliavimo sferą (ECB atlikto finansų sistemai reikšmingų bankų turto kokybės peržiūros ir testavimo nepalankiausiomis sąlygomis apžvalga), kokie patiriami sunkumai bei kaštai, ir kaip tai atsilieps banko veiklai. Buvo atskleisti tarptautinių sankcijų įgyvendinimo iššūkiai banke. Taip pat buvo įdomu sužinoti, kokia pastaraisiais metais susiklosčiusių žemų palūkanų įtaka bankų veiklai ir kokios galėtų būti priemonės situacijai pagerinti.

Žinoma, šios praktinės temos sukėlė nemažai EF dėstytojų ir banko darbuotojų diskusijų. Susitikime dalyvavę banko departamentų vadovai yra VU absolventai, todėl buvo pasitarta ir studijų tobulinimo klausimais bei aptartos EF studentų profesinės praktikos DNB banke organizavimo ypatybės.