Svečiai iš Gruzijos dalijosi savo šalies patirtimi

2014-11-05 22.00.08 copyPirmadienį Vilniaus universitete viešėjo delegacija iš Gruzijos Ivane Džavachišvilio Tbilisio valstybinio universiteto. Svečiai domėjosi universiteto valdymu, struktūra, finansavimu, reformomis, santykiais su verslo sektoriumi, artėjančiais Tarybos ir rektoriaus rinkimais. Delegacija užsuko ir į Ekonomikos fakultetą. 

Ekonomikos fakultete Gruzijos Tbilisio valstybinio universiteto atstovai susitikime su EF dekanu ir prodekanais aptarė galimybes aktyviau bendradarbiauti bei palaikyti glaudesnius ryšius. 2014–2015 m. m. rudens semestre pagal dvišalę sutartį VU studijuoja devyni gruzinų studentai ir du pagal Erasmus Mundus programą. Šį semestrą į Ivane Džavachišvilio Tbilisio valstybinį universitetą yra išvykę du studentai. 

Po susitikimo visi norintieji buvo kviečiami į atvirą Ivane Džavachišvilio Tbilisio valstybinio universiteto rektoriaus prof. Vladimero Papavos paskaitą „Necro-economics and Georgia’s Experience of Post Communist Economic Transformation“. Profesorius, remdamasis Gruzijos patirtimi atsigaunant nuo komunizmo padarinių, analizavo dvi šalies ekonomikos vystymosi fazes: prieš ir po Rožių revoliucijos 2003 m. Paskaitoje buvo kalbama ir apie Rusijos bei Europos Sąjungos vaidmenis Gruzijos ekonomikoje bei plačiau pristatyta nauja necro-ekonomikos sąvoka.

Prof. V. Papava yra daugiau kaip 200 publikacijų autorius. Jo moksliniai darbai paremti praktine patirtimi Gruzijos vyriausybėje. Nuo 1994 iki 2000 m. jis, būdamas ūkio ministras, aktyviai įsitraukė į šalies valiutos reformą, ekonomikos liberalizavimą, institucines transformacijas, kitas ambicingas Vyriausybės programas. Kaip Gruzijos Vyriausybės narys ir Pasaulio banko alternatyvus gubernatorius jis buvo vienas pagrindinių dalyvių derybose su Tarptautiniu valiutos fondu ir Pasaulio banku. 2004–2008 m. dirbo Gruzijos parlamente, Finansų ir biudžeto komitete. Profesorius yra aktyvus įvairių Gruzijos ir tarptautinių mokslinių organizacijų narys, jo mokslinė veikla įvertinta įvairiais apdovanojimais.