Prof.dr. L. Čekanavičiaus ir kolegų pranešimas įvertintas tarptautinėje konferencijoje

SGEMVU EF Kiekybinių metodų ir modeliavimo katedros vedėjas prof.dr. Linas Čekanavičius rugsėjo pradžioje dalyvavo Bulgarijoje vykusioje tarptautinėje daugiadisciplinėje SGEM socialinių mokslų ir menų konferencijoje. Profesoriaus kartu su bendraautoriais I.Žurausku ir E.Kirilovu parengtas pranešimas buvo išrinktas geriausiu ekonomikos ir turizmo mokslų sekcijos pranešimu.

Albenos kurorte vykusios tarptautinės daugiadisciplinės SGEM socialinių mokslų ir menų konferencijos (SGEM International Multidisciplinary Scientific Conference on Social Sciences and Arts, http://sgemsocial.org/) teminis akiratis buvo gana platus: jis aprėpė net penkiolikos socialinių mokslų bei meno krypčių tematiką. Gausiame konferencijos dalyvių būryje dominavo Centrinės ir Rytų Europos mokslininkai, nemenkas pranešėjų būrys atstovavo Vakarų Europos mokslo įstaigas, buvo svečių ir iš tolimų Azijos kraštų – Japonijos, Indijos, Indonezijos, Malaizijos.  

SGEM Cekanavicius copyKonferencijos ekonomikos mokslų sekcijoje prof.dr. L. Čekanavičius skaitė kartu su bendraautoriais I.Žurausku ir E.Kirilovu (abu iš ISM universiteto) parengtą pranešimą „Tar or Honey? The Cure for Recession Debate”. Profesorius taip pat  pirmininkavo vienai iš šios sekcijos sesijų. “Savo pranešime gretiname, lyginame ir vertiname aiškia priešprieša pasižyminčius ekonominės krizės „gydymo“ receptus: keinsistinės mokyklos siūlymą krizę įveikti valstybės išlaidų didinimu bei mokesčių mažinimu ir „diržų veržimo“ šalininkų kvietimą perkaitusią ekonomiką vėsinti valstybės išlaidų bei skolų mažinimu  ar mokesčių didinimu” , - pasakojo prof. L.Čekanavičius. Pranešimas sulaukė didelio auditorijos susidomėjimo bei sukėlė gyvą diskusiją, tad konferencijos baigiamojo renginio metu prof.dr. L. Čekanavičiaus laukė maloni staigmena: jo pranešimas buvo pripažintas geriausiu ekonomikos ir turizmo mokslų sekcijos pranešimu. Profesoriui buvo įteiktas diplomas bei specialus krištolinis prizas. “Apskritai, konferencija buvo itin gerai organizuota (jautėsi ilgametė organizatorių patirtis), turėjau progos išgirsti ne vieną įdomų pranešimą, padiskutuoti su kolegomis iš kitų kraštų ekonomikos ir ekonomikos mokslo dabarties bei ateities temomis”, - džiaugėsi prof.dr. L. Čekanavičius.