Studentai viršijo VU EF lūkesčius: tiek gausa, tiek kokybe!

rugsejo1Ekonomikos fakulteto duris šiandien atvėrė daugiau kaip 400 šaunių bakalauro pirmakursių, o ryt studijas pradės virš pusės tūkstančio magistro pirmakursių. Gausiai į mokslo metų pradžios šventę susirinkusius studentus sveikino fakulteto dekanas prof. dr. Jonas Martinavičius, prodekanai prof. dr. Lionius Gaižauskas, prof.dr. Algirdas Miškinis, prof.dr. Greta Drūteikienė, katedrų vedėjai bei dėstytojai ir be jokios abejonės VU SA EF pirmininkė Ugnė Pocevičiūtė.

“Sveikinu jus su rugsėjo 1-ąja ir laisvės diena. Šiemet 300 metų sukaktį švenčia ir K. Donelaičio kūrinys “Metai” . Didžiuojamės, kad mūsų universitetui dar daugiau metų. Nuo 1579 m. VU kuriama universiteto aura ir bendruomenė. Nors EF žymiai jaunesnis, bet mano skaičiavimais šiemet jūs esate jau 74-oji laida. Kiekvienais metais džiaugiamės sulaukdami gausaus studentų būrio. Jūs ateinate pilni lūkesčių, o mes stengiamės juos patenkinti. Žinoma, kiekvienas sau turite atsakyti: ko norite, kodėl jūs čia? Norite tapti prezidentu – galite, norite tapti banko valdybos pirmininku – galite, premjeru, ministru,…. Kuo tik norite, galite tapti! Turime daug garsių ir žinomų žmonių, baigusių EF, bet dar nėra prezidento ar Nobelio premijos laureato. Tai jūsų galimybė! Norėkite ir pasieksite! Žinoma, prieš tai teks pabūti fakultete, auditorijose padirbėti, pavargti ir naktimis nemiegoti, aišku, dienomis tuo labiau nesnausti, bet būna ir taip nutinka.

Jūsų stojimo rezultatai viršijo mūsų lūkesčius, tai rodo, kaip kryptingai jūs dirbote, kad patektumėte čia. Mums tai geriausias įvertinimas. Taip pat galime pasidžiaugti, kad kasmet daugėja studentų iš užsienio – šiemet jų atvyks net 48.

Šiandien šventė prasideda! Linkime turėti svajonę, mes ją padėsime pasiekti. Dabar jūs baltas ir švarus popieriaus lapas, kuriame bus rašomos raidės. Tai bus jūsų ir fakulteto bei universiteto istorija”, - sveikino VU EF dekanas prof.dr. Jonas Martinavičius.