Susitikimas su kokybės vadybos profesionalu iš Ukrainos Petro Kalyta

kalyta susitikimasŠiandien Ekonomikos fakultete vyko susitikimas su kokybės vadybos profesionalu iš Ukrainos Petro Kalyta. Svečias pasidalijo savo pastebėjimais apie kokybės vadybos principus, organizacijų kokybės situaciją Ukrainoje, Kazachstane, Rusijoje bei kitose šalyse.

Įgyjęs įvairios patirties dirbdant su skirtingomis organizacijomis P.Kalyta pasakojo apie dabartinių įmonių sėkmės formulės ieškojimą. Nagrinėjamos sėkmingos kompanijos ir stengiamasi surasti, koks gi bendras dalykas jas vienija, kad joms pavyksta pasiekti ypatingos sėkmės. Svečias akcentavo, kad visuotinės kokybės siekis organizacijoje turi būti nuoseklus, įaugęs į organizacijos kultūrą, praktiką ir valdymą, kitaip tai tebus tik įvairių standartų ir modelių imitacija, neteikianti jokios naudos. Jis patikino, kad Rytų šalyse vis dar labai paplitęs sertifikatų pirkimas ir daugelis vadovų juos vadina tiesiog reikalingais popierėliais. Kartu P.Kalyta pastebi, kad vyksta ir geri pokyčiai: organizacijos bando realiai pamažu diegti standartus, važiuoja mokytis gerosios praktikos į kitas kompanijas, analizuoja sėkmės pavyzdžius ir pan. Anot kokybės vadybos profesionalo, standartai negali būti efektyvūs be atitinkamos organizacijos kultūros. Ir visa tai tikrai nepriklauso nuo aplinkos, kurioje kuriama organizacija. P.Kalyta papasakojo istoriją, kaip sėkminga vakarų kompanija nusprendė padalinį sukurti Užkarpatėje, teritorijoje, kurioje žmonės tikrai nieko nežinojo kaip veikia vakarietiškos organizacijos ir kas tai yra kokybės vadyba. Tačiau kompanija atėjo su stipriomis savo vertybėmis, nuostatomis ir atitinkama kultūra, kurią  perėmė ir vietiniai samdomi žmonės: nuo paprastų darbininkų iki skyrių vadovų. 

Antroje susitikimo dalyje svečias pasidalijo savo dalykine poezija, kurioje telpa mintys apie kokybę, standartus, klientus, inovacijas, krizę, futbolo čempionatą, moteris ir kitus pačius netikėčiausius dalykus. Nemažai  P.Kalytos eilių taip paplito po pasaulį, kad tapo įvairių organizacijų šūkiais bei nuolat cituojamomis eilutėmis.

Susitikimą su Petro Kalyta organizavo UAB "Kvalitetas", vadovaujamas EF dėstytojo doc. Daliaus Serafino.