Sveikinimas EF bendruomenei Pasaulinės kokybės dienos proga

prof.J.RuzeviciusMieli EF bendruomenės nariai – dėstytojai, administracijos darbuotojai, magistrantai, doktorantai, studentai,

   Jeigu šis laiškas-sveikinimas pasiekė Jus – reiškia, kad Jūs puoselėjate humaniškąsias kokybės, aplinkosaugos, socialinės atsakomybės idėjas visur – darbe, gyvenime, bendruomenėje, studijose, organizacijoje, šeimoje ir esate sektinas pavyzdys kitiems. Ir Jūs esate lyderis – esamas ar būsimas.

    Jungtinių Tautų Organizacija, pripažindama išskirtinę KOKYBĖS svarbą visose profesinės veiklos ir gyvenimo srityse, 1989 m. paskelbė PASAULINĘ KOKYBĖS DIENĄ (World Quality Day), kuri švenčiama kiekvienų metų lapkričio mėnesio antrosios savaitės KETVIRTADIENĮ.

    Tad šių metų  lapkričio 14 diena – Pasaulinė Kokybės Diena, kurios devizas šiemet – "Making Collaboration Count“ – bendradarbiavimas organizacijoje, komandoje, universitete, bendruomenėje, šeimoje ir kitur; o lapkričio 11--16 dienos – Europos Kokybės Savaitė, kurios devizas – "Made in Quality - Made for Success“.

   Kokybės savaitė yra puikus metas priminti savo darbuotojams ir kolegoms apie kokybės ir kokybės profesionalų vaidmenį organizacijoje, o kokybės strategams, mokslininkams ir praktikams – apžvelgti nuveiktus darbus, pasiektus rezultatus, pasidalinti su kitais savo veiklos ir kokybės užtikrinimo sėkmės istorijomis bei jų modeliais ir pasisemti naujų idėjų.

    Kelias į kokybę, veiklos tobulinimą ir tobulumą yra permanentinis ir longitudinis bei nelengvas. Tačiau kokybė, veiklos veiksmingumas prasideda nuo labai paprastų ir nedaug kainuojančių dalykų, ir visų pirma – nuo pagarbos ir meilės vieni kitiems – pavaldiniams, kolegoms, darbuotojams, klientams, bendruomenei ir visuomenei…Kokybė – tai supratimas, kad būtent MŪSŲ DARBUOTOJAI, MŪSŲ STUDENTAI  yra svarbiausi mūsų klientai...

   Kviečiu  visur ir visada puoselėti KRYŽMINĮ ALTRUIZMĄ – dalijimąsi su kitais savo žiniomis, gerąja veiklos (verslo) ir asmeninės patirties praktika. Puoselėkime tai, nes, kaip puikiai ir taikliai sueiliavo didysis gruzinų mąstytojas ir poetas Šota RUSTAVELI,

“Что Ты cпрятал, то пропало.  Что Ты отдал, то – Твое” …

“Ką Tu paslėpei – prapuolė.  Ką atidavei – liksTau”...

“What you had hid – that is lost.  What you had given – that is yours”...

«Ce que vous aviez caché  est perdu. Ce que vous aviez donné demeure en vous»…

(J.R. vertimas)

     Nuoširdžiai sveikinu Jus šios šventės proga ir linkiu Jums patrauklios ir emocinį bei dvasinį pasitenkinimą teikiančios jūsų veiklos kokybės, o asmeniškai Jums kiekvienam, Jūsų kolegoms ir artimiesiems – lai likimas dovanoja visuotinę kokybiško GYVENIMO PILNATVĘ.

     Taigi būkime sėkmingi ir laimingi ne tik Kokybės savaitę, Kokybės dieną, bet ir visada ir visur!

     Ir visi kartu pasidžiaukime – mylintys kokybę ir kokybiško gyvenimo pilnatvę – GYVENA ILGIAU...

 

Pagarbiai,

Europos kokybės mokslų akademijos (EAQS) ir Tarptautinės Kokybės Profesionalų Gildijos vardu –

Profesorius Juozas RUŽEVIČIUS

(Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetas; )