Fakultetui gerosios patirties pavyzdžiai iš EAIR forumo Olandijoje

EAIR RoterdamePrieš pat naujų mokslo metų pradžią Ekonomikos fakulteto vadovybė dalyvavo 35-ame kasmetiniame EAIR – The European Higher Education Society organizuotame forume. Šiemet apie 400 aukštųjų mokyklų atstovų susirinko Nyderlanduose Roterdamo Erasmus universitete. 

Forumo tema buvo “Aukštojo mokslo įtaka sprendžiant 21-ojo amžiaus iššūkius”. Fakulteto atstovai EAIR forumuose dalyvauja jau daugelį metų. Šiemet EF atstovavo dekanas prof.dr. Jonas Martinavičius ir prodekanai prof.dr. Algirdas Miškinis bei prof.dr. Greta Drūteikienė. Forumui pranešimą “Universitetų finansavimo “studentų krepšeliais” modelio Lietuvoje pasiekimai ir nesėkmės” parengė VU prorektorius dr. Aleksas Pikturna ir buvęs VU prorektorius LR švietimo ir mokslo viceministras dr. Rimantas Vaitkus. 

 “Tai tikrai vienas įdomiausių forumų, nes jame pranešimus skaito universitetų atstovai iš viso pasaulio. Daugelį išgirstų gerųjų praktikų galima būtų sėkmingai įgyvendinti ir Lietuvoje. Pavyzdžiui, man bene geriausią įspūdį paliko Erasmus ekonomikos mokyklos prof.dr.Ivo Arnoldo pranešimas. Jis pasakojo, kaip mokykla įgyvendino reformą siekdama gerinti studijų kokybę, pastebėjusi studentų skaičiaus mažėjimą. Manau, kad ir mes kai kuriuos  dalykus galėsime įgyvendinti fakultete”, - pasakojo EF dekanas prof.dr. J.Martinavičius.  Forumas tęsėsi keturias dienas, per kurias susirinkusieji nagrinėjo tokias temas kaip studentų mokymasis ir studentų patirtis; moksliniai tyrimai: kaip išmatuoti jų poveikį studijoms; aukštojo mokslo kokybės vadyba; programų reitingavimas; aukštojo mokslo prieinamumas; aukštojo mokslo įtaka ekonomikai; personalo ugdymas ir patirtis;... “Gerą įspūdį paliko ne tik pats forumas, bet ir Roterdamo Erasmus universitetas, kuriame jis buvo surengtas. Universitetas yra sukūręs labai puikią atmosferą, sutikome ir studentų iš Lietuvos, kurie studijuoja magistrantūroje. Po ekskursijos mieste likome sužavėti naująja jo architektūra”, - sakė EF dekanas. 

EAIR (The European Association for Institutional Research) – The European Higher Education Society  - tai unikali nepriklausoma tarptautinė organizacija, kuri vienija ne tik aukštojo mokslo tyrėjus, praktikus, vadovus ir politikos formuotojus iš Europos, bet ir aukštųjų mokyklų atstovus iš Afrikos, Pietų ir Šiaurės Amerikos, Azijos. Iš viso ši organizacija sutelkusi apie 500 narių iš 50 šalių.