Bakalauro studijos EF patrauklios ir šimtukininkams, ir užsieniečiams

Untitled-1Pasibaigus paskutiniam papildomo priėmimo etapui paaiškėjo, kad Ekonomikos fakultetas ir šiemet išlaiko ekonomikos studijų programos lyderio pozicijas. Studentiškos rugsėjo 1-osios švęsti į EF turėtų atskubėti daugiau kaip 400 bakalauro studijų pirmakursių, kurie rinkosi ekonomikos, vadybos ir verslo administravimo bei vadybos informacinių sistemų programas.  

“Kasmet kviesdami abiturientus studijuoti Ekonomikos fakultete su nekantrumu laukiame jų stojimo rezultatų. Tai juk vienas geriausių rodiklių rodančių, ar sėkmingai dirbame. Šių metų rezultatai mus džiugina, nes mūsų ekonomikos studijų programa viena populiariausių visoje Lietuvoje (programa yra trečioje vietoje pagal studentų skaičių tarp visų šalies universitetų programų) – 270 studentų pasirašė sutartis studijuoti pagal dieninę ir sesijinę studijų formą. Taip pat ši programa yra antra tarp visų šalies universitetų bakalauro programų pagal valstybės finansuojamų vietų skaičių”, - pasakojo EF dekanas doc.dr. Jonas Martinavičius.

Jis džiaugėsi, kad studijas EF rinkosi ir ypač gerai besimokantys studentai, pvz., trijų studentų konkursinis balas viršijo 20 balų ribą. Tarp būsimųjų studentų beveik trys dešimtys šimtukininkų. Pastebėta, kad į EF programas sėkmingiausiai įstoja ne vidurinių mokyklų, bet gimnazijų abiturientai. Fakultete studijas pradės tokių šalies prestižinių mokyklų kaip Vilniaus licėjaus, KTU gimnazijos, Vilniaus Jėzuitų gimnazijos, Vilniaus Žirmūnų gimnazijos ir Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos abiturientai. “Sąrašuose matėme ir privačių bei ne Lietuvos mokyklų abiturientų. Smagu, kad studijos Ekonomikos fakultete sudomino net ir Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokinius. Taip pat gerai, kad dienines bakalauro studijas renkasi ne tik ką tik vidurinį išsilavinimą įgiję jaunuoliai, bet ir vyresni”, - sakė EF dekanas. 

Šiemet į bakalauro studijas EF pretendavo ne tik Lietuvos abiturientai, bet ir jaunuoliai iš užsienio. Prašymus studijuoti vadybą ir verslo administravimą anglų kalba buvo pateikę 7 užsienio piliečiai, tačiau dėl kilusių įvairių nesklandumų (pvz., problemos gaunant vizas) studijuos tik keturi užsieniečiai iš Pakistano, Kazachstano, Baltarusijos bei Ganos. Daugiau užsieniečių Vilniaus universiteto bakalauro studijose galima sutikti tik medicinos studijų programoje. “Suprantame, kad keičiantis Lietuvos demografinei padėčiai turime orientuotis ne tik į Lietuvos studentus. Juolab, kad vis didesnis skaičius jų išvyksta studijuoti į užsienį. Turime stengtis pritraukti vis daugiau studentų iš užsienio bei tapti patraukliais Lietuvos abiturientams, siekiantiems įgyti žinių užsienio kalba. Ekonomikos fakultete studijų programos anglų kalba ilgą laiką buvo tik magistrantūroje, tačiau jau trejus metus EF bakalauro studentai nuo trečio kurso turi paskaitas anglų kalba bei antrus metus vykdome vadybos ir verslo administravimo bakalauro studijų programą anglų kalba”, - sakė EF doc.dr. J.Martinavičius.