Geriausias studijų įvertinimas – kelionė į Strasbūrą

alumni strasbure 1Antrus metus iš eilės Ekonomikos fakulteto Alumni draugijos organizuotas konkursas bakalauro absolventams laimėtojus pradžiugino kelione (kelionę organizavo VU EF Alumni Tarybos nario, europarlamentaro Petro Auštrevičiaus biuras). Šiemet keturi absolventai Aivaras Maceina, Aušrinė Nenortaitė, Lukas Šimkus ir Laura Kriščiūnaitė su Alumni būriu keliavo į Strasbūrą, kur susitiko su europarlamentaru P. Auštrevičiumi, dalyvavo ekskursijoje po Europos Parlamentą, diskutavo Europos ir Lietuvos ateities klausimais, taip pat lankėsi Niurnberge ir Dresdene.  Artimiausiu metu EF Alumni ir vėl pakvies studentus dalyvauti konkurse - šįkart dėl įdomios ir vertingos stažuotės.

Kviečiame fakulteto absolventus jungtis prie Ekonomikos fakulteto Alumni veiklos

http://www.alumni.ef.vu.lt/lt/index.php?option=com_comprofiler&task=registers&Itemid=100

 

alumni strasbure 2Po kelionės EF absolventai pasidalijo savo įspūdžiais iš kelionės, papasakojo apie karjeros planus bei studijų laikus. “Turbūt pats smagiausias dalykas buvo dieną prieš diplomų įteikimo ceremoniją suprasti, kad tikrai gali laimėti ir esmė buvo visai ne prize, bet pačiame laimėjime. Laimėjimas tiesiog padarė džiugią šventę dar džiugesne. O kelionėje bene smagiausia buvo vėl susibėgti su kursiokais bei pabendrauti kitokioje aplinkoje nei esam įpratę”, - pasakojo Aušrinė. Lukas prisiminė, kaip buvo sunku laiku spėti parašyti baigiamąjį darbą: “Mes su Aivaru savimi labai pasitikėjome, nors dauguma kursiokų sakė, kad nespėsim parengti baigiamųjų darbų. Matyt, labiausiai padėjo vienas kito motyvavimas, nes po 15 ar daugiau valandų, praleistų bibliotekoje rašant bakalaurinį darbą ištisas dienas, jėgų tikrai nebūdavo. Tačiau rezultatais labai džiaugėmės - malonu būti gerai įvertintam! Labai smagu, kad laimėjome ir keliavome abu su Aivaru, nes esame draugai nuo mokyklos laikų.” Anot Aivaro, kažin ar būtų galima įsivaizduoti geresnį studijų baigimą nei tokio konkurso laimėjimą. “Studijuojant ekonomiką sutikau kelis gana panašiai mąstančius žmones, su kuriais iki dabar palaikau artimą ryšį. Galėčiau paminėti ir kelis dėstytojus, kurių paskaitų pasiilgsiu: tai Monika Kavaliauskė, Rimvydas Skyrius, Teodoras Medaiskis, Linas Čekanavičius ir Kęstutis Kirtiklis. Juos išskyriau dėl jų charizmos ir mokėjimo mokyti. Studijų metais gavome pakankamai platų spektrą skirtingų studijų dalykų ir dalis jų buvo mažiau aktualūs ir įdomūs, bet universitetas padėjo įgyti įvairiausios patirties. Labiausiai vertinu išugdytą gebėjimą mokytis. Manau, kad universiteto pagrindinė funkcija ir yra išmokyti mokytis. Taip pat, privalau paminėti ir studentų atstovybę, kurioje teko aktyviai veikti. Tai buvo labai naudinga karjeros pradžiai. Labai raginčiau studentus prisijungti prie studentų atstovybės, nes žmonės ten ne tik atstovauja studentus, bet ir kuria savo pačių šviesų rytojų. Linkėjimai jiems!”, - pasakojo Aivaras.

alumni strasbure 3Šiuo metu konkurso laimėtojai netęsia studijų magistrantūroje, tačiau planų turi įvairių. Aušrinė dirba ne pagal specialybę, bet įgyta ekonominės analizės specializacija leido suvokti, kad traukia problemų sprendimas, procesų tyrinėjimas bei jų gerinimas. Mergina ateityje norėtų vėl studijuoti - tik dar neaišku, tai bus magistrantūra ar dar vienas bakalauras. “Nežinau kaip bus ateityje, tačiau šiuo metu darbą tikrai sieju su bakalauro studijomis ir pasirinkta specializacija. 1,5 metų darbuojuosi viename iš komercinių Lietuvos bankų, vykdau verslo operacijas, susijusias tik su Švedijos klientais”, - pasakojo Lukas. Jis pasakojo, kad su Aivaru jiedu spėjo aptarti ir karjeros galimybes Europos Parlamente. “Apie savo karjerą galvoju šiek tiek plačiau, t.y., neieškau darbo, kuris būtų tiesiogiai susijęs su mano specializacija. Jau teko darbuotis tokiose įmonėse kaip SEB, IBM, Google, sem.lt ir remiantis būtent šia patirtimi, nebegalvoju apie konkrečią įmonę. Galvoju apie įgūdžius, kuriuos noriu įgyti, kuriuos noriu vystyti ir tuomet ieškau vietos, kurioje visa tai galėčiau realizuoti. Karjerą suprantu ne kaip sėkmingą kilimą pareigomis, o kaip galimybę realizuoti savo žinias ir įgūdžius bei svarbiausia - mėgautis tuo”, - sakė Aivaras.