EF atstovai pristatė du pranešimus tarptautinėje konferencijoje

iceri4Praėjusią savaitę VU Ekonomikos fakulteto dėstytojai dekanas prof. Jonas Martinavičius, prodekanas prof. Algirdas Miškinis ir Ekonominės informatikos katedros vedėjas prof. Rimvydas Skyrius dalyvavo Sevilijoje (Ispanija) vykusioje kasmetinėje ICERI2016 konferencijoje (International Conference of Education, Research and Innovation - Tarptautinė švietimo, tyrimų ir inovacijų konferencija). EF atstovai pristatė dvejų tyrimų „Curriculum Development in the Studies of Management Information Systems“ (parengė prof. J. Martinavičius ir prof. R. Skyrius) ir „Experience of Strategic Planning at the Faculty“ (parengė prof. J. Martinavičius, prof. A. Miškinis, prof. G. Drūteikienė) rezultatus. Publikacijos įtrauktos į konferencijos straipsnių rinkinį, kuris referuojamas aukščiausio rango tarptautinės duomenų bazės “Thomson Reuters”.

 

Konferencijoje dalyvavo apie 650 dalyvių iš daugiau nei pusšimčio valstybių: Indijos, Nigerijos, Kataro, Kinijos, Japonijos, Švedijos, Suomijos, Italijos, D. Britanijos, Kolumbijos, Čilės, Kanados, bei daugybės kitų. Bene daugiausiai atstovų buvo iš JAV. Prof. R. Skyrius pastebėjo, kad pastarosios šalies atstovai pasižymėjo ypač stipriais pranešimais. VU atstovų pranešimai taip pat sulaukė konferencijos dalyvių susidomėjimo ir diskusijų. Konferencijoje Lietuvą atstovavo VU ir Mykolo Romerio universiteto delegatai, tačiau buvo nemažai kaimyninių šalių Lenkijos, Latvijos bei Estijos mokslininkų. „Tai viena iš trijų didžiųjų išsilavinimo sistemos svarbiausius klausimus nagrinėjančių konferencijų kasmet vykstančių Ispanijoje. Konferencija itin didelė, todėl apima skirtingus išsilavinimo problematikos lygius: nuo mažamečių vaikų lavinimo, šalių raštingumo lygio kėlimo iki mokymo metodų, mokytojų ruošimo, naujųjų technologijų taikymo įvairiuose švietimo lygiuose ir t.t. Manau, kad mums yra svarbu gilintis į kitų universitetų pavyzdžius, siekiant perimti gerąją patirtį. Šįkart bene daugiausiai dėmesio skyriau studijų programų projektavimo bei elektroninės aplinkos plėtros ir jos įtakos temoms“, - pasakojo EF dekanas. Šiuo metu Lietuvoje daug kalbama apie universitetų jungimą, todėl EF atstovus labai sudomino atstovo iš Suomijos pranešimas, apie Suomijoje jau įgyvendintą universitetų jungimą, siekant sumažinti išlaidas.  

 

ICERI - viena didžiausių pasaulyje švietimo srities konferencijų, kurią organizuoja IATED (Tarptautinė technologijų, švietimo ir vystymo akademija). Organizacija kasmet rengia kelias pasaulinio lygio konferencijas, kuriomis skatinamas tarptautinis švietimo atstovų bendradarbiavimas mokslo ir technologijų srityje.