EF atstovai dalyvavo EAIR forume

eair2016Naujus mokslo metus VU Ekonomikos fakulteto atstovai dekanas prof. Jonas Martinavičius, prodekanas prof. Algirdas Miškinis, dėstytoja, VU prorektorė prof. Greta Drūteikienė pasitiko Birmingame (Jungtinė Karalystė), kur vyko kasmetinis EAIR (The European Higher Education Society) forumas. 38-asis forumas kvietė dalyvius diskutuoti apie bendradarbiavimą, bendradarbiavimo ir gebėjimų ugdymą per aukštojo mokslo institucijų partnerystę. 

"Siekiant sėkmingai konkuruoti tarptautinėje aukštojo mokslo institucijų rinkoje, būtina domėtis tarptautinėmis tendencijomis, remtis gerąja kitų universitetų patirtimi, taikyti tam tikrus pokyčius ir "savo kieme". Stengėmės sudalyvauti skirtingų tematikų sekcijose. Gilinomės, kaip bendradarbiauti su studentais, kaip apjungti mokymąsi ir mokymą, kaip kurti kokybišką partnerystę. Viena įdomiausių temų buvo apie tai, kaip užsienio šalys atlieka nacionalines studentų apklausas, kurios leidžia objektyviai įvertinti mokslo institucijas, atlikti jų reitingavimą, tokių apklausų rezultatais remiasi ir būsimi studentai, rinkdamiesi studijas. Gaila, kad Lietuvoje kol kas nėra atliekami tokie tyrimai, nors tai juk labai padėtų gerinti aukštojo mokslo švietimo kokybę", - sakė EF dekanas prof. J. Martinavičius.

 

eair2016 2EAIR (The European Association for Institutional Research) – The European Higher Education Society  - tai unikali nepriklausoma tarptautinė organizacija, kuri vienija ne tik aukštojo mokslo tyrėjus, praktikus, vadovus ir politikos formuotojus iš Europos, bet ir aukštųjų mokyklų atstovus iš Afrikos, Pietų ir Šiaurės Amerikos, Azijos. Iš viso ši organizacija sutelkusi apie 500 narių iš 50 šalių.