Lietuvoje pirmą kartą vyks tarptautinė IT konferencija InSITE

rimvydas skyriusRytoj (birželio 29 d.) Vilniuje startuoja tris dienas truksianti tarptautinė 19-oji konferencija InSITE 2016 (Informing Science and Information Technology Education). Konferencijos tematika apima visas svarbiausias šiuolaikinės informatikos ir informacijos mokslų aktualijas bei sukviečia gerai žinomus specialistus kasmetinei diskusijai.

Daugiau informacijos 

InSITE konferencija pirmą kartą vyksta Lietuvoje. Jos globėju tapo Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetas (VU EF). Ankstesniais metais konferencija vyko Suomijoje, JAV, Lenkijoje, Airijoje, Australijoje, D. Britanijoje, Slovėnijoje, Italijoje, Kanadoje bei kitose šalyse. “Tokio aukšto lygio konferencija iš tiesų yra puiki galimybė mums kaip mokslininkams ne tik pasisemti naujausių žinių, bet ir pristatyti save – Lietuvą, universitetą, fakultetą. Tokios IT konferencijos ypač naudingos Lietuvos rinkai - taip dar labiau auginamas šalies konkurencingumas bei patrauklumas būsimiems investuotojams”, - sako konferencijos pirmininkas EF dėstytojas prof. Rimvydas Skyrius.

Informacijos mokslas nuolat plečiasi ir, žinoma, jis ypač tampriai susijęs su kasdiene žmonių, valstybės institucijų, verslo kompanijų veikla. Gebėjimas suvaldyti informaciją, ją surasti ar sukurti, tinkamai tuo pasinaudoti – štai kas vis labiau lemia sėkmę. IT sparčiai įsiliejant į gyvenimus, natūralu, kad kyla ir tam tikros grėsmės. Nuolat diskutuojama kaip šiame IT amžiuje apsaugoti savo privatumą, kaip kompanijoms užtikrinti savo duomenų saugumą ir t.t. “Neįtikėtina, bet ir žmonių atmintis kinta, dabar žymiai mažiau informacijos įsimenama nei prieš porą dešimtmečių - juk viską galima susirasti internete... Taip, atmintį reikia lavinti, tačiau tikrai nereikia apsikrauti informacija, daug svarbiau gebėjimas reikalingą informaciją surasti, ją suprasti, filtruoti, analizuoti ir daryti išvadas. Todėl keičiasi net ir studijos – studentams daugelio dalykų nebereikia “kalti” mintinai. Šiandien svarbūs kiti dalykai – pavyzdžiui, specialistų gebėjimas matyti ir mąstyti tarpdiscipliniškai. Aš įsitikinęs, kad gebėjimas apjungti kelių sričių žinias yra sėkmingo ateities specialisto stiprybė. Štai vadybos informacinių sistemų programos studentai geba apjungti tiek vadybos, tiek IT žinias – toks specialistas bet kokiai didesnei kompanijai vertybė, nes žinome daugybę nesėkmingų istorijų, kai kompanijų skirtingi padaliniai tiesiog nesusikalba, informacija yra fragmentuota ir netinkamai cirkuliuoja...”, - pasakoja prof. R. Skyrius.

Beveik 50 pranešimų konferenciją atidarys kviestinis svečias Ilja Laursas, gerai žinomas sėkmingas verslininkas, daug dirbantis su IT srities projektais. Jis konferencijoje dalinsis žiniomis apie IT ir skaitmeninių produktų vaidmenį visuomenėje. Konferencijoje taip pat dalyvaus tokie gerai žinomi pranešėjai kaip Ulrich Schmitt, Dimitar Christozov, Grandon Gill, Celina M. Olszak. “Labai smagu, kad ir studentai turės galimybę pasiklausyti gerai žinomų pranešėjų.  VU EF vadybos informacinių sistemų bakalauro studentai savanoriaus konferencijos metu – tai puiki proga įgyti praktikos, žinių bei, žinoma, sutikti daug įdomių žmonių”, - džiaugiasi prof. R. Skyrius. Profesorius su dar penkiais kolegomis taip pat pristatys susirinkusiems pranešimą “Veiksniai, skatinantys verslo analitikos kultūrą”.