EF atstovų darbo rezultatai naujoje knygoje

small states and the EUVilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto prof. Algirdas Miškinis ir doc. Aušra Rastenienė dalyvavo Europos Sąjungos autorių kolektyve, kuris atliko tyrimą ir išleido knygą "Small States and the European Union: Economic Perspectives". Knyga bus atspausdinta vienoje iš didžiausių pasaulyje Didžiosios Britanijos leidykloje "Routledge".

Knyga tiria mažų ES valstybių ir kandidačių į jas ekonomikos struktūras ir ekonominę situaciją, ES narystės poveikį jų ekonomikoms. Knygoje analizuojama valstybių, kuriose yra mažiau nei 3 mln. gyventojų - Estijos, Kipro, Latvijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Maltos, Slovėnijos, o taip pat Islandijos - ekonomikos aktualijos. 

Knyga yra svarbus indėlis į ekonominę literatūrą, nagrinėjančią Europos Sąjungos ekonomiką, regioninę integraciją bei mažų valstybių ekonomikos ypatybes. Joje tiriami įvairūs apribojimai, su kuriais susiduria mažos šalys, ir kokią ekonominę politiką jos vykdo siekdamos vieningoje ES rinkoje konkuruoti su didžiosiomis valstybėmis. 

Knyga bus išleista 2016 m. birželio mėn. 30 d. Daugiau informacijos