Rektoriaus taurė Ekonomikos fakultetui!

Rektoriaus taure 2016mazaEkonomikos fakulteto studentai sportiškiausi: greičiausi, vikriausi, taikliausi, lanksčiausi... Ekonomikos fakultetui atiteko VU Rektoriaus Pereinamoji taurė už Tarpfakultetines olimpinių vilčių sporto varžybas. Sveikiname EF sportininkus!

Visus mokslo metus vainikuojančiame renginyje fakultetų atstovams įteiktos varžybų taurės, pagerbti ir geriausi universiteto sportininkai, Lietuvos studentų čempionatų ir Baltijos šalių studentų sporto žaidynių čempionai, universiteto komandos ir treneriai.

Į geriausių VU studentų sportininkų dešimtuką išrinkti EF studentai:

Mykolas Lukoševičius (dziudo, sambo) I vieta Lietuvos dziudo čempionate, I vieta tarptautinės SELL studentų žaidynės

Airinė Palšytė (lengvoji atletika, šuolis į aukštį) 14 vieta Pasaulio čempionatas, I vieta Pasaulio universiada, I vieta Lietuvos čempionatas

Domantas Poška (lengvoji atletika, disko metimas) 4 vieta Pasaulio jaunimo čempionatas, I vieta tarptautinės SELL studentų žaidynės

EF studentai ir geriausių VU komandų gretose:

Joana Abramavičiūtė, Paulina Launagaitė, Laura Litvinionokytė (aerobinės gimnastikos rinktinė)

Žygimantas Okulevičius, Sergej Babincev, Gvidas Jarašius, Arūnas Samusevas, Franc Ccukwuebuka Neabolisah, Vitalijus Korablikovas, Artūras Karasiovas, Tomas Banevičus (futbolo rinktinė)

Raimonda Klikūnaitė, Simona Martinkutė, Orinta Mauraitė, Grėtė Patumsytė (merginų krepšinio rinktinė)

Viltė Vagonytė (merginų tinklinio rinktinė)

Lukas Buitkus, Laurynas Jasionis, Simonas Lekys (vaikinų krepšinio rinktinė)

Lukas Každailis, Vilius Lukošiūnas, Mindaugas Skunčikas (vaikinų tinklinio rinktinė)

Sportinės varžybos dėl Rektoriaus taurės vyksta kasmet nuo 2000-ųjų metų, kai po pertraukos jos buvo atgaivintos. Kiekvienais metais visų fakultetų komandos varžosi 11 rungčių, kurių galutiniai rezultatai ir nulemia taurės laimėtojus. Ekonomikos fakulteto studentai jau trečią kartą iškovojo Rektoriaus taurę. “Baigiantis dar vieniems studijų metams, malonu apibendrinti ne tik mums prioritetinių mokslo sričių rezultatus, bet ir sportinius. Sportas – sveikatos šaltinis, grūdina, ugdo valią ir gali padėti sumažinti svorį, nes kol sportuoji juk nevalgai! Labai smagūs sportininkų pasiekimai ne tik universiteto, bet ir Lietuvos, Europos ir net pasauliniu mastu. Mūsų studentai vyks ir į Olimpines žaidynes Brazilijoje. Kartu sportas padeda kurti universiteto bendruomeniškumą.  Man ir  pačiam teko rodyti pavyzdį orientacinėse varžybose. Norėtųsi, kad studentai bei dėstytojai dar aktyviau sportuotų, kurtų bendruomenę. Juk labai svarbu išlaikyti pusiausvyrą tarp darbo, studijų ir laisvalaikio”, - sveikino prizų teikimo ceremonijoje dalyvavęs VU rektorius prof. A. Žukauskas.

Sveikatos ir sporto centro direktorė dr. Ramunė Žilinskienė džiaugėsi, kad Vilniaus universitetas organizuodamas Rektoriaus taurės varžybas yra unikalus Lietuvoje. “Kasmet varžybose dalyvauja apie 700 studentų - žinoma, norėtųsi dar didesnio aktyvumo, nes sportiniai pasiekimai taip pat reprezentuoja universitetą. Studentai įsitraukę į universiteto rinktines pasiekia itin aukštų rezultatų, tai įrodymas, kad labai norint rimtas studijas galima suderinti su pilno krūvio treniruotėmis. Smagu, kad daugėja ir norinčių laisvalaikiu prisijungti  pasportuoti – Saulėtekis dūzgia. Sveikatos ir sporto centras rengia naujieną  - visą vasarą kviesime judėti. Sekite naujienas”, - pranešė dr. R. Žilinskienė.