KETVIRTADIENIS skirtas apskaitos ir audito temoms

apskaitos audito konferencijaŠį ketvirtadienį VU Ekonomikos fakultete tarptautinėje mokslinėje konferencijoje “Apskaita, auditas, analizė: mokslo, studijų ir verslo sintezė” diskutuos mokslininkai ir gerai žinomi savo srities profesionalai, ilgus metus dirbantys praktikoje. Konferencijoje, skirtoje EF Apskaitos ir audito katedros 70-mečiui paminėti, bus daugiau, kaip dvi dešimtys aktualių pranešimų.

Į konferenciją pakviesti dalyviai iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Lenkijos, Moldovos, Rusijos bei Baltarusijos. Konferencijos tikslas – įvertinti apskaitos, audito ir analizės mokslo ir verslo bendradarbiavimo būklę, tvarios plėtros galimybes bei iššūkius šiuolaikinės studijų sistemos formavimo procese. “Diskusija vien tik moksliniame lygmenyje neatskleidžia nagrinėjamų klausimų ir problemų visapusiškai, todėl džiaugiamės, kad šioje konferencijoje suvienysime tiek mokslo, tiek praktikos sričių profesionalus. Ne mažiau svarbu, kad dalyvių spektras apima ir kaimynines šalis – pastaruoju metu stiprėjančios globalizacijos įtakoje užsidaryti tik savame rate pavojinga tiek mokslininkams, tiek praktikams. Bendrauti su kaimynais ir keistis naujausiomis ir aktualiausiomis idėjomis – būtina, nes tiek gerieji, tiek nesėkmių pavyzdžiai puikiai įkvepia pokyčiams, suteikia idėjų naujiems darbams”, - pasakojo konferencijos organizacinio komiteto pirmininkė prof. dr. Rasa Subačienė.

Organizatoriai džiaugiasi, kad į konferenciją pavyko pasikviesti gerai žinomus pranešėjus:

  • Dr. Audrius Linartas (Audito ir apskaitos tarnyba) pristatys aktualiausius nacionalinių apskaitos standartų numatomus pakeitimus ir iššūkius, apskaitos naujoves;
  • Jonas Akelis (EY) įvertins audito Europos sąjungoje perspektyvas;
  • Ingrida Muckutė (LR Finansų ministerija) nagrinės tarptautinių viešojo sektoriaus apskaitos standartų įtaką viešojo sektoriaus apskaitos reglamentavimui;
  • Saulius Lapšinskas, Rasa Pajaujytė (Lietuvos auditorių rūmai) praneš apie audito kokybės gerinimo ir viešosios priežiūros sistemos pokyčius Lietuvoje.

Užsienio svečių sąraše prof. habil. dr. S. Bychkova, prof. habil. dr. S. Korotaevas, prof. dr. I. Būmane, assoc. prof. R. Šneidere, asist.prof. dr. J. Zabawa, prof. dr. O. Chumak, assoc. prof. I. Savchenko, prof. dr. I. Mietule, lect. A. Klodane, assoc. prof. dr. I. Arbidane, dr. E. Zuga, assoc. prof. dr. A. Malei, assoc. prof. dr. M. Primakova, dr. L. Masko ir daugelis kitų.

Išsamią programą ir pranešėjus galite rasti čia:

http://www.3akonferencija.ef.vu.lt/wp-content/uploads/2015/10/3aconference-programme.pdf

“Konferencijoje tikimės sulaukti nemažai klausytojų, kuriems aktualios audito, apskaitos ir analizės temos – plačiame pranešimų sąraše tikrai daug aktualių ir įdomių publikacijų. Būtinai kviečiame pranešimų pasiklausyti ir studentus – jiems dalyvavimas nemokamas, o patirtis ir žinios neįkainojamos. Neturintys galimybių dalyvauti konferencijoje galės ją stebėti tiesioginiu srautu realiu laiku: http://www.3akonferencija.ef.vu.lt/ arba visą pranešėjų medžiagą rasti elektroniniame leidinyje”, - sakė prof. dr. Rasa Subačienė.

Daugiau informacijos: http://www.3akonferencija.ef.vu.lt