Euro ateitis ir ES ekonomikos perspektyvos

visokaviciene ekonomikos forumeVU Ekonomikos fakulteto mokslininkė doc.dr. Birutė Visokavičienė sugrįžo iš 25-to Ekonomikos forumo, vykusio Krynicoje (Lenkija). Forume docentė pristatė ir savo pranešimą. 

Krynicoje  vykstantis  Ekonomikos forumas tapo vienu didžiausiu ir svarbiausiu Vidurio ir Rytų Europos politikos ir ekonomikos lyderių kasmetinio susitikimo vieta ir įvykiu. Diskusijose saugumo, bendradarbiavimo, Europos ateities  ir ekonomikos klausimais dalyvauja valstybių prezidentai, premjerai, diplomatai, ministrai ir mokslininkai. Visų bendras tikslas ir misija – sukurti saugią politinio ir ekonominio gyvenimo aplinką. Šių metų forume daugiausia buvo kalbama apie Ukrainą, smerkiama Rusijos agresija, vyko aštrūs debatai saugumo užtikrinimo klausimais. Europos sąjungos valstybės pasižymėjo gana vieninga savo pozicija dėl Rusijos agresijos ir pagalbos Ukrainai klausimų.

visokaviciene krynicaVienu svarbiausių ekonomikos akcentu tapo euro ir ES pinigų sąjungos ateitis. "Savo pranešime  pateikiau  vienos valiutos euro ir pinigų politikos reikšmę Lietuvai, Europos centrinio banko pinigų politikos kurso tendencijas ir globalius iššūkius bei pasiektų rezultatų vertinimą socialinės ekonominės raidos kontekste. Socialinės atskirties ir viduriniosios klasės atgaivinimas lieka svarbiausiu ekonomikos augimo akcentu visoje Europoje ir ypatingai Lietuvoje. Tačiau išlieka daug atvirų klausimų, kaip paskatinti investicijų augimą ir užimtumą, bankinio potencialo pajėgumų efektyvumą, kai silpna ekonomika yra pagrindinė privačių investicijų nuosmukio priežastimi dėl defliacijos ir menkos kapitalo grąžos visoje euro zonoje", - pasakojo doc.dr. B. Visokavičienė.