Bendros naujienos

EF mokslininkų tyrimo rezultatai "Springer" išleistame leidinyje

Cover Big DataLeidykla “Springer” išleido darbų rinkinį “Guide to Big Data Applications”, kuriame yra ir Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto Ekonominės informatikos katedros dėstytojų prof. Rimvydo Skyriaus, dr. Gintarės Giriūnienės, dr. Igorio Katino, dr. Michailo Kazimianeco, doc. dr. Raimundo Žilinsko parengtas skyrius “THE POTENTIAL OF BIG DATA IN BANKING”.

"Šis darbas yra natūrali tam tikro tyrimų etapo pabaiga, ir džiugu, kad tokia prestižinė leidykla kaip "Springer" mūsų pastangas deramai įvertino. Ekonominės informatikos katedra nemažai dirba verslo analitikos, sprendimų paramos, duomenų analizės srityse, ir tai atsispindi tiek publikacijose, tiek ir dėstymo veikloje. Mūsų katedros vykdoma magistro studijų programa „Strateginis informacinių sistemų valdymas” yra gana aiškiai orientuota į verslo analitikos problemas, dėsto pripažinti savo srities profesionalai, tarp kurių ir parengto knygos skyriaus autoriai. Šios krypties aktualumas ir pastaruoju metu išaugęs jai skiriamas dėmesys leidžia manyti, kad laukia dar daug įdomių ir perspektyvių tyrimų, kurių rezultatai gali būti įdomūs ir naudingi pasaulinei verslo informatikos tyrėjų bendruomenei. Be abejo, tuo pat metu praturtėja ir studijų procesas – dalijimasis auditorijoje naujais, tik ką gautais tyrimų rezultatais teoriją ženkliai priartina prie realybės. Tikimės, kad ir tolimesnės mūsų tyrimų pastangos bus įdomios ir prasmingos", - teigia autorių grupės vadovas prof. Rimvydas Skyrius. 

EF studentai iškovojo II vietą tarpfakultetinėse varžybose

EF rektoriaus taure 2017 II vietaEkonomikos fakulteto studentai Vilniaus universiteto Rektoriaus pereinamosios taurės tarpfakultetinių olimpinių vilčių sporto varžybose užėmė II bendrakomandinę vietą. Sportininkai startavo 11-oje sporto šakų varžybų: kroso, merginų krepšinio, vaikinų krepšinio, futbolo, plaukimo, rankos lenkimo, aerobikos, svarsčių kilnojimo, stalo teniso, lengvosios atletikos ir keliautojų sporto. Net iš aštuonių sporto šakų varžybų EF sportinikai grįžo su taurėmis bei medeliais (I vieta - aerobika, futbolas, plaukimas, vaikinų krepšinis; II vieta - lengvoji atletika, merginų krepšinis, svarsčių kilnojimas; III vieta - lengvosios atletikos krosas).

Kiekvienais metais šias varžybas kartu su VU Sveikatos ir sporto centru organizuoja skirtingi fakultetai. Šiemet organizuojant varžybas talkino Filosofijos fakultetas. Ekonomikos fakulteto studentai bendrakomandinėje įskaitoje užėmė antrą vietą, nuo pirmosios vietos laimėtojų Matematikos ir informatikos fakulteto atsilikę vos pora taškų. EF dekanas prof. Jonas Martinavičius kartu su prodekanu prof. Lioniumi Gaižausku ir fakulteto Bendrųjų reikalų skyriaus vedėju doc. Vytautu Bujausku EF studentų iškovotas taures vakar parvežė į fakultetą - jas apžiūrėti bus galima pirmame aukšte esančiose ekspozicinėse lentynose.

Skaityti daugiau...

Kandidatai į dekano pareigas viešai pristatė savo programas

dekanu kandidatu prisistatymas mazasPenktadienį kandidatai į Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto dekano pareigas: prof. dr. Aida Mačerinskienė ir doc. dr. Dalius Serafinas viešai pristatė savo programų gaires ir atsakė į susirinkusios auditorijos klausimus. Birželio 16 d. (penktadienį) kandidatai prisistatys fakulteto Tarybai, kuri slaptu balsavimu ir  išrinks naują fakulteto dekaną.

Nuotraukų galerija

 

 

 

 

 

Priimkit "Universitetų vasaros iššūkį"!

Padek VU laimeti 1"Universitetų vasaros iššūkis" - tai Vilniaus universiteto inicijuotas projektas, kuris pernai pateko tarp trijų geriausių Europos akademinio sporto iniciatyvų, o šiemet pritraukė dar dvylika universitetų iš Lietuvos ir ne tik.

Kviečiame Vilniaus universiteto bendruomenės narius dalyvauti šiame linksmame nemokamame bendruomeniniame žaidime - registruoti savo fizinį aktyvumą - ir varžytis tiek su savimi, tiek su kolegomis iš padalinio, tiek su kitais padaliniais, universitetais ar šalimis (vartotojas gali matyti penkis skirtingus grafikus, kintančius kiekvieną akimirką, kai tik kas nors įveda naują rezultatą).

Daugiau informacijos čia

Prisijungimas

VU grupė facebook'e

Konkursai ir prizų kalnas

 

BIRŽELIO 9 d. vyks kandidatų į dekano pareigas prisistatymas

prisistatymas EF dekano pareigoms kandidataiŠiuo metu Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultete vyksta eiliniai naujo dekano rinkimai, nes dekano prof. dr. Jono Martinavičiaus penkerių metų kadencija artėja į pabaigą. Vadovaudamasi VU EF nuostatais bei VU Statutu, VU EF Taryba paskelbė viešą konkursą dekano pareigoms užimti. Dekano rinkimų komisija užregistravo du kandidatus: prof. dr. Aidą Mačerinskienę ir doc. dr. Dalių Serafiną.

Birželio 9 d. (penktadienį) 13 val. 507 auditorijoje vyks KANDIDATŲ SUSITIKIMAS SU FAKULTETO BENDRUOMENE.

Kandidatai pristatys savo programų gaires bei atsakys į dalyvių klausimus.

Kviečiame aktyviai dalyvauti visus fakulteto bendruomenės narius: dėstytojus, administracijos darbuotojus, studentus. 

 

 

 

EF mokslininkai dalijosi žiniomis Ukrainoje

konferencija ukrainoje odesa2017 1Ekonomikos fakulteto mokslininkai dalyvavo VI-oje tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje “Augančios ekonomikos stebėsena, modeliavimas ir valdymas” (Monitoring, Modeling and Management of Emergent Economy) Odesoje (Ukraina). Konferencija pritraukė mokslininkus iš Ukrainos, Izraelio, Vokietijos, Latvijos bei Lenkijos.

EF dėstytojai konferencijoje perskaitė dešimt pranešimų, kuriuose pristatė savo atliktus tyrimus įvairiose srityse: Lietuvos ekonomikos pasiekimai ir iššūkiai, globalizacijos poveikis pajamų nelygybei Europos Sąjungoje, visuomenės gyvenimo trukmės ilgėjimo ir senėjimo įtaka BVP augimui, liberalios profesijos atsiradimas - kaip naujos individualios veiklos forma Lietuvoje, “startuolių” augimas ir vystymasis, ekonomikos efektyvumo vertinimas naujose ES narėse valstybėse, kai kurių metodų buvimas klasterinėse kompanijose ir jų poveikis finansinei padėčiai, pirminių duomenų ataskaitų ir finansinių ataskaitų patikimumas - kaip visuomenės ekonominio stabilumo pagrindas, Lietuvos kreditinių įstaigų efektyvumo vertinimas, naudojant specifinius metodus. Ekonomikos mokslininkų tyrimai publikuoti konferencijos darbų rinkinyje, taip pat išleistoje monografijoje.

Skaityti daugiau...

EF atstovai sveikino gimnaziją su 150-uoju jubiliejumi

223Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija šį pavasarį minėjo net 150-ties metų įkūrimo jubiliejų. Ekonomikos fakulteto atstovai Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjas doc. dr. Vytautas Bujauskas ir Ekonominės informatikos katedros vedėjas prof. dr. Rimvydas Skyrius dalyvavo oficialiuose jubiliejiniuose renginiuose ir Vilniaus universiteto bei Ekonomikos fakulteto vardu sveikino gimnazijos bendruomenę. Fakultetas stengiasi su gimnazija palaikyti kaip įmanoma glaudesnius bendradarbiavimo ryšius - kasmet EF atstovai sveikina geriausią gimnazijos moksleivį, pristato studijų programas gimnazistams ir pan. 

Rygiškių Jono gimnazijos šaknys siekia dar 1840 metus, kai iš Seinų į Marijampolę buvo atkelta keturių klasių apskrities mokykla. Ji 1867 m. buvo perorganizuota į gimnaziją, kuri tapo unikaliu reiškiniu Lietuvos istorijoje, o jos auklėtiniai įnešė neįkainojamą indėlį į  valstybės istoriją, į kultūrinį ir visuomeninį gyvenimą. Gimnazija išugdė daug puikių mokinių, tarp kurių ir gerai žinomos asmenybės: Nepriklausomybės akto signataras dr. J. Basanavičius, himno autorius V. Kudirka, lietuvių kalbos tėvas J. Jablonskis, pirmo lietuviško romano autorius V. Pietaris, pirmieji lietuvių kalbos mokytojai P. Kriaučiūnas ir A. Arminas-Trupinėlis, vaikų literatūros pradininkas P. Mašiotas, poetai ir rašytojai P. Vaičaitis, A. Kriščiukaitis-Aišbė, M. Gustaitis, K. Puida, V. Mykolaitis-Putinas, palaimintasis J. Matulaitis, diplomatas P. Klimas, prezidentas K. Grinius, aviatorius, konstruktorius gen. A. Gustaitis, semiotikos pradininkas A. J. Greimas, operos solistė V. Urmanavičiūtė-Urmana, skulptorius P. Aleksandravičius, žurnalistas ir keliautojas Matas Šalčius, Lietuvos vyriausybės dabartinis vadovas Saulius Skvernelis ir daugybė kitų.