Bendros naujienos

EF mokslininkės pranešimas Europos regionų ir miestų savaitėje

dzemydaite europos regioniu miestu savaite3Ekonomikos fakulteto Ekonominės politikos katedros mokslininkė asist. dr. Giedrė Dzemydaitė dalyvavo Briuselyje (Belgija) vykusioje Europos regionų ir miestų savaitėje. Čia ji skaitė mokslinį pranešimą „Resilient Regions in the EU: Efficiency of Using Resources“, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į regioninių resursų naudojimo efektyvumą, poreikį analizuoti politikos priemonių ekonominius rezultatus.

Tarp norinčių pristatyti savo idėjas renginyje vyko didelė atranka. Iš daugiau nei 100 jaunųjų mokslininkų buvo atrinka tik 30 - tarp atrinktųjų buvo ir G. Dzemydaitė. Jaunieji mokslininkai savo tyrimų rezultatus pristatė politikos formuotojams bei kitiems mokslininkams. „Labai džiaugiuosi turėjusi galimybę aktyviai dalyvauti Europos regionų ir miestų savaitėje. Smagu buvo ne tik pristatyti savo mokslines idėjas praktikams, bet ir užmegzti daug naudingų kontaktų. ES regioninė politika sudaro labai svarbią visos ES dalį. 2014-2020 m. periodu ES regioninei politikai skirta apie trečdalis viso ES biudžeto išlaidų. Tikėtina, kad ši sritis ir toliau išliks svarbia ES politikos dalimi bei viena aktualiausių tematikų mokslinių tyrimų požiūriu. Norėtųsi ir toliau vykdyti mokslinius tyrimus, kurie būtų aktualūs ES ir Lietuvos regioninės politikos formuotojams”, - teigė G. Dzemydaitė.

Skaityti daugiau...

EY švenčia 25-ąjį veiklos jubiliejų Baltijos šalyse

EF sveikina EY 25 jubiliejus 1Ekonomikos fakultetas sveikina savo socialinius partnerius EY su 25-uoju veiklos jubiliejumi Baltijos šalyse.

Dekanas prof. Jonas Martinavičius EF vardu sveikindamas kolegas dėkojo už bendradarbiavimą, prasmingus ir įkvepiančius darbus EF bendruomenei. Gražaus jubiliejaus proga EY linkime puikių idėjų ir tvirtų jėgų joms įgyvendinti, kūrybinio entuziazmo ieškant sprendimų, pažinimo bei atradimo džiaugsmo net ir kasdieniuose darbuose.

 

Kviečiame studentus pasinaudoti EY pasiūlymu prisijungti prie EY kolektyvo čia

 

 

EF sveikina EY 25 jubiliejus 2 
  EF sveikina EY 25 jubiliejus 3 

Prasideda rinkimai į laisvas Vilniaus universiteto senato narių vietas

senato nariu rinkimai 2017ruduoVienu metu vyks rinkimai į 2 Senato narių vietas:

1) Socialinių, humanitarinių mokslų ir meno sričių atstovo Senate rinkimai - šiuose rinkimuose balsuoti teisę turės ir Ekonomikos fakulteto rinkėjai.

2) Biomedicinos, fizinių ir technologijos mokslo sričių atstovo Senate rinkimai.

Kandidatų dalyvauti rinkimuose kėlimas vyksta  IKI SPALIO 17 DIENOS, 15 VALANDOS - iki šio laiko kandidatai ar juos keliantys asmenys turi pateikti padalinio rinkimų komisijai kandidatūros kėlimo dokumentus.

Ekonomikos fakulteto rinkimų komisija  

Prof. Rimvydas Skyrius (pirmininkas; 309 kab.)

Palmyra Jucaitienė

Paulius Žostautas (studentų atstovas)

Kandidatais gali būti keliami bei vėliau rinkimuose dalyvauti galės tik padalinių darbuotojai, įtraukti į rinkėjų sąrašą. Pažymėtina, kad renkant mokslo sričių atstovus, balsuoti bus galima tik už tuos kandidatus, kurie nedirba tame kamieniniame padalinyje, kuriame vykdomas balsavimas.

Rinkimai į laisvas senato narių vietas vyks LAPKRIČIO 7 - 9 DIENOMIS. 

Daugiau informacijos

 

Dr. L. Tarasonio straipsnis skelbiamas žurnale „Labour Economics“

Tarasonis Linas EFSTEF mokslo darbuotojo dr. Lino Tarasonio straipsnis „Racial Discrimination in the U.S. Labor Market: Employment and Wage Differentials by Skill”, parengtas kartu su Danieliu Borowczyku-Martinsu (Copenhagen Business School) ir Jake Bradley (University of Cambridge), yra priimtas skelbti mokslo žurnale „Labour Economics“ (Impact factor 1,036; Article Influence Score 1,15). 

Nuoroda į straipsnį žurnale:

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S092753711730307X

Straipsnis analizuoja rasinės diskriminacijos JAV darbo rinkoje, kuri pasireiškia juodaodžių darbuotojų mažesnėmis algomis bei prastesnėmis įsidarbinimo galimybėmis, priežastis. Autoriai parodo, kad ekonominis modelis, kuriame dalis darbdavių yra iš anksto nusistatę prieš tam tikrą rasę (angl. taste-based prejudice), darbo rinkai yra būdingi netobulumai susiję su paieškos procesu (angl. search frictions), gali paaiškinti šiuos empirinius faktus. Struktūrinis modelio įvertinimas naudojant JAV gamybos pramonės duomenis atskleidžia, kad išankstinis darbdavių nusistatymas yra svarbus faktorius paaiškinant rasinius skirtumus žemos kvalifikacijos darbuotojų darbo rinkoje.

Skaityti daugiau...

Geriausias studijų įvertinimas – kelionė į Strasbūrą

alumni strasbure 1Antrus metus iš eilės Ekonomikos fakulteto Alumni draugijos organizuotas konkursas bakalauro absolventams laimėtojus pradžiugino kelione (kelionę organizavo VU EF Alumni Tarybos nario, europarlamentaro Petro Auštrevičiaus biuras). Šiemet keturi absolventai Aivaras Maceina, Aušrinė Nenortaitė, Lukas Šimkus ir Laura Kriščiūnaitė su Alumni būriu keliavo į Strasbūrą, kur susitiko su europarlamentaru P. Auštrevičiumi, dalyvavo ekskursijoje po Europos Parlamentą, diskutavo Europos ir Lietuvos ateities klausimais, taip pat lankėsi Niurnberge ir Dresdene.  Artimiausiu metu EF Alumni ir vėl pakvies studentus dalyvauti konkurse - šįkart dėl įdomios ir vertingos stažuotės.

Kviečiame fakulteto absolventus jungtis prie Ekonomikos fakulteto Alumni veiklos

http://www.alumni.ef.vu.lt/lt/index.php?option=com_comprofiler&task=registers&Itemid=100

Skaityti daugiau...

Studijų mainai – geriausias nuotykis ir neįkainojama patirtis

viktoras3Pavasario semestrui Ekonomikos fakultetas planuoja išleisti apie pusšimtį studentų pagal įvairias mainų programas į svečias šalis. Į fakultetą kas pusmetį atvažiuoja daugiau kaip 120 užsieniečių. EF tarptautinių ryšių administratorius Viktoras Staišiūnas, pats prieš dvejus metus sugrįžęs iš Erasmus+ studijų mainų (du semestrus studijavo Švedijoje), šiandien konsultuoja studentus dėl mainų galimybių ir sąlygų. Kieno patarimai gali būti geresni nei žmogaus, kuris pats praėjo visą kelią ir studijų mainus vadina vienu geriausių savo nuotykiu bei neįkainojama patirtimi?

Turite daugiau klausimų Viktorui? Rašykite el.paštu arba užsukite pasitarti 716 kab. Kasdien 13-17 val.

Kodėl studentai labiausiai dvejoja dėl mainų programų?

Pagrindinės dvejonės, su kuriomis susiduria studentai yra baimė išeiti iš savo komforto zonos, abejoja dėl pritapimo prie kitos kultūros. Taip pat pastebiu, jog studentai nerimauja dėl kito universiteto pajėgumo, ar bus pakankamas dalykų skaičius anglų kalba, ar pavyks  pagerinti savo žinias. Dvejojama dėl savo užsienio kalbos įgūdžių, ar pavyks studijuoti užsienio kalba. Nerimas dėl finansinės situacijos ir finansavimo yra dar vienas rūpestis. Tai yra esminės klausimų kryptys, kurias užduoda studentai konsultacijų metu.

Skaityti daugiau...