Moksleiviai rungsis ekonomikos ir verslo žiniomis

23 Lietuvos mokiniu ekonomikos ir verslo olimpiadaŠį šeštadienį Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultete vyks 23-ioji Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada. Moksleiviai į olimpiados finalą pateko po vasario mėnesį vykusio regioninio etapo.

“Prieš keliolika metų vyravo nuomonė, kad ekonominės žinios reikalingos tik verslininkams, tačiau tai netiesa – šios žinios iš tikrųjų būtinos kiekvienam dabartinės visuomenės nariui, siekiančiam sėkmingai valdyti savo finansus, suvokiant šalies ir pasaulinius ekonominius procesus. Labai džiaugiamės, kad vidurinio lavinimo įstaigose vis daugiau dėmesio skiriama ekonomikai bei verslumo ugdymui. Olimpiados, skatinančios dar labiau moksleivius domėtis šia sritimi, yra būtinybė – tikėtina, kad kai kurie moksleiviai jau dabar turi daugiau ekonominių žinių nei jų tėvai”, - sakė Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto dekanas prof. Jonas Martinavičius.  Olimpiados dalyviai ne tik išbandys savo jėgas, spręsdami uždavinius bei testus, bet ir turės galimybę susitikti su tarptautinių kompanijų atstovais, pabendrauti su VU Ekonomikos fakulteto dėstytojais bei studentais.

Skaityti daugiau...

VU Tarybos narių rinkimai

rinkimai

VU mokslininkai kviečia į atlikto tyrimo rezultatų pristatymą

pajamu nelygybes tyrimas copyPajamų nelygybės tema atėjo į Lietuvos politinės dienotvarkės ir žiniasklaidos puslapius, o grupė Vilniaus universiteto mokslininkų atlieka tyrimą „Pajamų pasiskirstymo veiksniai: darbas, kapitalas ir gerovės valstybė“.

Tyrimo idėja – parodyti ekonomikos augimo poveikį gyventojų gerovei, atskleisti neatitikimus tarp makroekonominių ir gyventojų pajamų rodiklių, įvertinti kaip susiformuoja pajamų pasiskirstymas tarp darbo ir kapitalo, kokie gyventojų pajamų nelygybės veiksniai namų ūkių lygmenyje. Taip pat, kaip pirminių pajamų netolygumus veikia instituciniai gerovės valstybės bruožai ir kokios gyventojų nuostatos pajamų perskirstymo teisingumo atžvilgiu. Tyrimas aprėpia tris Baltijos šalis.

Kviečiame į tyrimo rezultatų pristatymą ir diskusiją pajamų nelygybės tema.

Doktorantė I. Radavičienė dalyvavo 3 min disertacijos pristatymo konkurse

3phd 2 copyDisertaciją galima rašyti 3 metus, apsiginti per 3 valandas, o ar įmanoma apie ją papasakoti per 3 minutes?

Šį iššūkį priėmę Vilniaus universiteto doktorantūros studentai įrodė, kad įmanoma. Ekonomikos fakulteto Rinkodaros katedros doktorantė Indrė Radavičienė taip pat dalyvavo šiame trijų minučių disertacijos pristatymo konkurse, pirmą kartą organizuotame Vilniaus universitete.  Doktorantė visuomenei ir mokslo bendruomenei pristatė savo disertacijos „Emocinių veiksnių įtaką kainos sąžiningumo suvokimui“ problematiką ir aktualumą.

„Trijų minučių disertacijos“ konkursas prasidėjo 2008 m. Kvynslando universitete Australijoje. Renginys, kuriame doktorantai apie savo tyrimus pasakojo suprantamai ir trumpai, sparčiai išpopuliarėjo ir šiuo metu vyksta visame pasaulyje.