EY švenčia 25-ąjį veiklos jubiliejų Baltijos šalyse

EF sveikina EY 25 jubiliejus 1Ekonomikos fakultetas sveikina savo socialinius partnerius EY su 25-uoju veiklos jubiliejumi Baltijos šalyse.

Dekanas prof. Jonas Martinavičius EF vardu sveikindamas kolegas dėkojo už bendradarbiavimą, prasmingus ir įkvepiančius darbus EF bendruomenei. Gražaus jubiliejaus proga EY linkime puikių idėjų ir tvirtų jėgų joms įgyvendinti, kūrybinio entuziazmo ieškant sprendimų, pažinimo bei atradimo džiaugsmo net ir kasdieniuose darbuose.

Kviečiame studentus pasinaudoti EY pasiūlymu prisijungti prie EY kolektyvo čia

EF sveikina EY 25 jubiliejus 2
  EF sveikina EY 25 jubiliejus 3

Prasideda rinkimai į laisvas Vilniaus universiteto senato narių vietas

senato nariu rinkimai 2017ruduoVienu metu vyks rinkimai į 2 Senato narių vietas:

1) Socialinių, humanitarinių mokslų ir meno sričių atstovo Senate rinkimai - šiuose rinkimuose balsuoti teisę turės ir Ekonomikos fakulteto rinkėjai.

2) Biomedicinos, fizinių ir technologijos mokslo sričių atstovo Senate rinkimai.

Kandidatų dalyvauti rinkimuose kėlimas vyksta  IKI SPALIO 17 DIENOS, 15 VALANDOS - iki šio laiko kandidatai ar juos keliantys asmenys turi pateikti padalinio rinkimų komisijai kandidatūros kėlimo dokumentus.

Ekonomikos fakulteto rinkimų komisija

Prof. Rimvydas Skyrius (pirmininkas; 309 kab.)

Palmyra Jucaitienė

Paulius Žostautas (studentų atstovas)

Kandidatais gali būti keliami bei vėliau rinkimuose dalyvauti galės tik padalinių darbuotojai, įtraukti į rinkėjų sąrašą. Pažymėtina, kad renkant mokslo sričių atstovus, balsuoti bus galima tik už tuos kandidatus, kurie nedirba tame kamieniniame padalinyje, kuriame vykdomas balsavimas.

Rinkimai į laisvas senato narių vietas vyks LAPKRIČIO 7 - 9 DIENOMIS.

Daugiau informacijos

Dr. L. Tarasonio straipsnis skelbiamas žurnale „Labour Economics“

Tarasonis Linas EFSTEF mokslo darbuotojo dr. Lino Tarasonio straipsnis „Racial Discrimination in the U.S. Labor Market: Employment and Wage Differentials by Skill”, parengtas kartu su Danieliu Borowczyku-Martinsu (Copenhagen Business School) ir Jake Bradley (University of Cambridge), yra priimtas skelbti mokslo žurnale „Labour Economics“ (Impact factor 1,036; Article Influence Score 1,15).

Nuoroda į straipsnį žurnale:

Straipsnis analizuoja rasinės diskriminacijos JAV darbo rinkoje, kuri pasireiškia juodaodžių darbuotojų mažesnėmis algomis bei prastesnėmis įsidarbinimo galimybėmis, priežastis. Autoriai parodo, kad ekonominis modelis, kuriame dalis darbdavių yra iš anksto nusistatę prieš tam tikrą rasę (angl. taste-based prejudice), darbo rinkai yra būdingi netobulumai susiję su paieškos procesu (angl. search frictions), gali paaiškinti šiuos empirinius faktus. Struktūrinis modelio įvertinimas naudojant JAV gamybos pramonės duomenis atskleidžia, kad išankstinis darbdavių nusistatymas yra svarbus faktorius paaiškinant rasinius skirtumus žemos kvalifikacijos darbuotojų darbo rinkoje.

Skaityti daugiau...